31 Ekim 2009 Cumartesi

UTANÇ TABLOSUGüzel ülkemde Gazi maaşı 300 küsur lira. 2010 için yapılması planlanan zam ise 8,5 lira. Bozdur bozdur harca. Ülke mücadelesinde kolunu-bacağını-gözünü kaybetmiş insanlardan bahsediyorum!Güzel ülkemde Milletvekilleri de Gazi maaşı alıyor biliyor muydunuz? Mecliste kimler de var? DTP! Kim var DTP milletvekili? Mesela PKK kampında bulunmuş olan Aysel Tuğluk var. Başka kim var? Ali Kırca'nın sunduğu ana haber bülteninde canlı yayına bağlanıp "silahların susturulması" konusunda, her zamanki samimiyetsiz ifadesiyle, "meclise adım attığımızdan bu yana en büyük çabayı pkk pardon dtp sarfetti" diyen Sırrı Sakık var.PKK yandaşları yürüyüş yapar, kutlama yapar, dağdan katil teröristler inince halaylar çekilir. Nerede ülkenin iç güvenliğinden sorumlu polis? Polis yok ortalıkta, öyle emir almıştır çünkü. Bu gösterilere izin verilir: Demokrasi kisvesi altında.


Teröristler iner dağdan, bir çok kanlı eylemin tetiğini çekmiş teröristler, sözde itirafçı olur, vatansever subaylara iftiralar atarlar, sonra bu teröristleri serbest bırakır, subayları sorgularız, yetmez hapis ederiz.Bugün 2000'e yakın Şehit ve Gazi ailesi Ankara'da yürüyüş yapmak isteyince Polisin dayağıyla karşılaştı...


Geçen hafta Şehit ve Gazi yakınları Türk bayrağıyla TBMM'ye girmek istedi; Türk Bayrakları alınmadı meclise!


Bu haberler emiyor yaşam enerjimi. Bu yanlışlık bana bir sinema filmi izliyormuşum hissi uyandırıyor. Sahi neler oluyor bize? Tüm bu çarpık olaylar dizisi nereye götürür ülkemi, güzel vatanımı, akıllı insanlarını?

Hiç yorum yok: