24 Mayıs 2011 Salı

HEY JUDE

Bu kış evde oturarak Ece' yi büyütmek çok iyi geldi bana. Dün okula uğradım bir iş için ve öğretmen arkadaşlar artık sıkılıp sıkılmadığımı sordular, evde çok iyi vakit geçirdiğimi söyledim. Ama her güzel şeyin bir sonu var 9 haziran işbaşı. Gerçi 10' unda da okullar kapanıyor :)) Bu arada okulum artık eve çok ama çok yakın arabayla 15 dk.


Birkaç toplantı ve sorumluluk sınavları derken asıl zil benim için taa 19 eylülde çalacak. Bu arada değerlendirilmesi gereken koca bir yaz var. Yüzmeyi çok özledim sezonu bu haftasonu açıyoruz çeşmealtında, dönüşte de havuzda yüzmeye devam, en azından annemler yaz sezonunu açmadan Ece' yi bırakarak biraz form tutabilirim havuzda.


Ve şu aralar anlıyorum ki bir bebeğe bakmak gün geçtikçe daha ağır bir iş oluyor, çünkü koyduğum yerde durmuyor artık, allahtan geceleri erken uyuyor da biraz keyfime bakıyorum. Yine de yatağa girdiğimde haşatım çıkmış oluyor. Gece boyunca da 2-3 kez uyandığını ve sabah 6-7 arası gözlerini açtığını hesaba katarak bir çocuk yapmadan önce gerçekten hazır olup olmadığınızı bir kez daha gözden geçirin derim. Ben bu tempoya hazırdım ve kış boyu evde oluşum bana ekstra bir konfor sağladı.


Ve son olarak düşünce gücü ile ilgili bir kitap okuyorum. Düşüncelerimizle olayları ya da kişileri hayatımıza çağırıyor muyuz sizce de?


Bir kişi aklınızdan geçerken telefonunuz çalıyor ve karşınıza o kişi çıkıyor mu, ya da ansızın karşılaşıveriyor musunuz, ya da gördüğünüzü mü zannediyorsunuz?


Siz siz olun ne düşündüğünüze dikkat edin.


Oh be uzun zamandır konusuz abuklamamıştım iyi geldi.


Son olarak şu fener şampiyonluğuna değineyim. Babam fenerlidir, ece'yi de saflarına almaya kararlı. Kendisi azıcık da fanatik mi desem mesela bursa-fener maçında fener yenilince ağzımdan "oh çok iyi oldu hehehe" sözcüklerini duyan babam birden köpürüvermişti, "bursalı mısın" niye seviniyorsun diye ve gayet de ciddiydi, o günden beri fenerlilerle uğraşmam tırsarım. Nedense bende fenerbahçenin biraz zorlama şampiyon yapıldığı hissiyatı oluştu, beşiktaş maçındaki hakem kararları yüzünden. Diyorum ve kaçıyorum, yine de şampiyonluk kutlamaları hoştu dün gece lig tv' de denk geldim. Ama özellikle Emre ve kaleci volkana gıcık olduğumu da belirtmeden geçmeyeyim.


Oh rahatladım:)

5 yorum:

özlem dedi ki...

çocuk yapma konusunda gözüm korktu şimdi..ne kadar erken:(

Adsız dedi ki...

9unda işbaşı, 10 unda tatil tatlı hayat:)

Ceylan dedi ki...

Saka gibi, futbolla isi olmayan insanlar bile konu fener olunca bir yorum bir hissiyat:) Kiskananlar çatlasın, sampiyonlugumuz turkiyenin dortte birine hayirli olsun zeynepcim:) öpüyorum...

Zeynep Aşkın dedi ki...

Sevgili Özlem, g
özün korkmasın, anlattıklarım zor ama cıvıltısını duyunca her sabah yorgunluk falan kalmıyor.
Adsızcım,
1 hafta tatil sonra sorumluluk sınavları başlayacak ama doğru hayat tatlı:)
Ceylo,
İşte tam bir tırstığım fenerli yorumu. Fenerle işim beşiktaş maçlarında oluyor sadece, şampiyonluğunuz tabii ki hayırlı olsun 4 yılda bir olunca insan bi coşkulanır tabii. mucck:)))))

Ceylan dedi ki...

Siz 6 ila 8 yıl arayla yasıyorsunuz ama bizim gibi tadını çıkarmayı bilmiyosunuz walla:) bizde böyle ;)