8 Eylül 2011 Perşembe

AYA YORGİ KOYU - BABYLONAslında Sakız koyunda başka bir plaj kestirmiştik gözümüze ancak buranın iskelesinde arıza olduğundan güvenlik sebebiyle o gün kapamışlar. Allahtan Çeşme' de her yer birbirine çok yakın. Alper' in gönlünden geçen Aya Yorgi koyuna saptık ve karşımızda Babylon.Geniş mi geniş bir alana kurulu bu tesis çocuk kulübü, voleybol, basketbol, mini futbol sahaları, sualtı kamerası, playstation alanı, masaj, internet corner gibi zamanınızı geçirebileceğiniz bölümlerle dolu. İsterseniz de pufidik minderlerde bütün gün yayılın durun.


Aya Yorgi koyunun acaip rüzgarlı bu bölümünde terlemek mümkün değil. Zaten Çeşme' nin en güzel yanı da bu herhalde yazın ortasında bir gram bunalmıyor insan.


Otopark niyetine kullanılan zeytinlik alana ise içim kıyıldı. Canım zeytinlik araba gölgeliği niyetinde. Neyse.


Biz çok relax bir gün geçirdik. Akşam dönmek istemedik. Yine de çocuklular için bir uyarı, deniz birden derinleşiyor ve çivi gibi. Alaçatı ya da Ilıca gibi git git bitmeyen bir sığlık yok burada. Gerçi bu sene Ege' de sular hiç ılınmamış söylediklerine göre.


Bunun haricinde herşey gönlümüze göreydi. Çeşme' de bir gün geçirilesi mekan.

2 yorum:

Ceylan dedi ki...

Aya Yorgi gerçekten harika bir koy. Biz koyun en içerde kalan yerinde "Sole Mare"ye gitmiştik, orada deniz baya sığ idi.Ece için bir dahaki sefere oraya gidersiniz:)

Zeynep Aşkın dedi ki...

Evet ceylan bizim olduğumuz yerden karşı tarafa bakıp iç geçirdik çünkü rüzgara da kapalı koyun sonu, bir dahaki sefere artık..