2 Ocak 2012 Pazartesi

BİR KİTAP BİR FİLM

Yeni yılın ikinci gününde bir kitap bir film benden.İlk kitap okunmaya epey geç kalınmış, en hüzünlü romanlar serimin 1. sırasında yer alabilir. Şeker Portakalı belki bir çoğunuzun çocukluk kitabıdır en sevdikleri arasında yer alan. Uyku tutmayan bir gece kütüphaneden seçilmiş bir kaç kitabın içinden okumaya başladığım, sonrasında bitmesin diye yavaşladığım, ağla ağla bir hal olduğum bu MİNİK KİTAP her yaştan insanın okuması gereken "küçük bir çocuğun acıyla tanışma hikayesi" Yazarı Vasconcelos' un hasyatından izler taşıyormuş, gerçeğe değdiğini düşündükçe daha da üzülüyor insan. Fakirliğin pençesinde bir aile, 5 yaşındaki zeki bir çocuğun buna isyanı ve mücadelesi ve aile olabilmenin incelikleri. Yada bir ebeveyn olabilmenin diyelim. Bir kez daha sevgi' nin gücünü gösteriyor.


Filmimiz ise 2011' in en çok gişe yapan filmi Alacakaranlık serisinin son filmi "twilight breaking dawn"
Edward ve Bella muradlarına eriyorlar fakat bu sefer aralarına bir "fetüs" giriyor. Hamile bayanların iki kez düşünüp öyle izlemesi faydalı olur.


Bence Jacob yine muhteşemdi. Vampirci değil, kurtadamcı olduğumu belirtmiştim daha önce. Hatırlamayanları şuraya alalım.

İzlenmeye ve okunmaya epeyce gecikilmiş iki kült yeni yılın ilk postu oldu. Hayırlısı...

1 yorum:

ese1 dedi ki...

Teşekkürler gerçekten güzel site hazırlamışsınız.....